تبلیغات
سفر به سرزمین لبخندها - مطالب اسفند 1396

کاربر عزیز،
به وبسایت سفر به سرزمین لبخندها خوش آمدید

ایران و تایلند چقدر اختلاف ساعت دارند ؟

ساعت رسمی تایلند حدود 2:30 از تهران جلوتر است. یعنی وقتی در تهران ساعت ۹ صبح باشد در بانکوک ساعت ۱۱:۳۰ صبح است.فاصله تهران تا بانکوک ۳۳۸۷ مایل معادل ۵۴۵۰ کیلومتر می باشد.طول پرواز از تهران تا بانکوک حدود ۵/۶ ساعت می باشد . از آنجایی که در تمام هتل های دنیا ، ساعت پذیرش هتل ساعت ۱۴ می باشد در این مورد نیز این اختلاف ساعت قابل توجه می باشد .شما می توانید در این صفحه (اختلاف زمانی تهران و بانکوک ( ایران و تایلند ) مراجعه کنید ونقشه جهان را که نشان می دهدکه  در هر لحظه ساعت در هر نقطه از دنیا چند است و ببینید در هر لحظه کجای دنیا شب است و کجا روز .

 همه چیز درباره جزیره جیمزباند

جزیره معروف جیمز باند - که توسط فیلم جیمز باند 1974 معرفی شده است ، فیلم مردی با اسلحه طلایی ، به جاذبه توریستی برتر در پوکت تبدیل شده است . جزیره جیمز باند یک پدیده جهانی است که هر روز توسط هزاران نفر بازدید می شود ، یک ساخت و ساز با شکوه و گرانشی است که در وسط جزر و مد دریا قرار گرفته است . جزیره ای منحصر به فرد که تصورات مردم از بهشت را به تصویر کشیده است . در اینجا حقایقی درباره جزیره جیمز باند که باید بدانید ، را ذکر کرده ایم .

 حقایقی درباره جزیره جیمز باند 

جزیره جیمز باند کجاست ؟

جزیره جیمز باند در فاصله 15 کیلومتری از جزیره پوکت قرار گرفته است . این جزیره در خلیج فانگ نگا واقع شده است . این جزیره بین پوکت ، کرابی و فانگ نگا قرار دارد .

 

نام اصلی جزیره جیمز باند چیست ؟

جزیره جیمز باند Ko Tapu نامیده می شود که به معنی "ناخن" یا "سنبله" در جزیره تایلندی است . این جزیره متعلق به گروهی از جزایر تایلندی Khao Phing Kan است که به معنی "جزیره ای با تپه هایی است که با هم تداخل دارند" . این نام نشان دهنده ماهیت منطقه است که شامل اتصال جزایر است .

ریشه های Ko Tapu داستانی جالب افسانه ای دارد . بر طبق افسانه ها ماهیگیری در جزیره بود . این ماهیگیر روز به روز مقدار زیادی ماهی می گرفت . اما یک روز تنها چیزی که در تورش گیر کرده بود ، یک تکه ناخن بود . او ناخن را به آب انداخت ، اما هنگامی که تور خود را کشید ، دوباره همان ناخن در تور ماند بدون هیچ ماهی ای . ناگهان خشمگین شد و ناخن را با یک جسم تیز به دو نیم کرد و یک نیمش را به آب چرتاب کرد که منجر به ایجاد سنگ Ko Tapu شد .

جزیره جیمز باند پوکت 

سنگ آهک ها چگونه به وجود آمده اند ؟

جزیره جیمز باند در خلیج Phang Nga واقع است که بخاطر تشکیل سنگ آهک شهرت دارند . با توجه به ویژگی های خلیج چندین سازه سنگ آهکی که عمودی از آب بیرون زده اند .

بزرگترین سنگ آهنک 20 متر ارتفاع دارد با قطر 4 متر در پایین ، 8 متر در بالای آن .  اعتقاد بر این است که این جزیره در طول دوره پرمین تشکیل شده است که حدود 250 میلیون سال پیش بوده است . تصور می شود که این منطقه صخره ای مرجانی است که تقریبا موازی ساحل است و به دلیل حرکات تکتونیکی ، صخره ها و چندین قسمت از آن در آب ها پراکنده شده اند . عناصر مانند باد ، جریان آب ، امواج و جزر و مد در نهایت موجب تخریب صخره ها و ایجاد اشکال عجیب و غریب شد و این جزیره ایجاد شده است . جزیره سنگ در 40 متری از ساحل یکی از دو جزیره اصلی خائو فینگ کان واقع شده است .

جزیره جیمز باند پوکت 

افزایش محبوبیت و محدودیت های گردشگری

بلافاصله پس از فیلم جیمز باند در سال 1974 ، Ko Tapu به صورت به صورت محاوره ای تغییر نام داده شد تا مردم محلی و گردشگران تور تایلند برای شناخت این جزیره راحت تر باشند . روز به روز به تعداد گردشگران برای بازدید از محل فیلمبرداری ، افزوده شد و به تدریج این منطقه با آلودگی همراه شد .

در سال 1981 ، این جزیره در منطقه حفاظت شده دریایی پارک ملی دریایی Ao Phang Nga گنجانده شد و بنابراین اقدامات لازم برای حفاظت از این جزیره آغاز شد .

در سال 1998 ، برای جلوگیری از فرسایش سنگ آهک ها که در نهایت منجر به سقوط جزیره می شود ، قایق های گردشگری از نزدیک شدن به جزیره ممنوع شدند .

[جزیره جیمز باند پوکت 

محبوبیت لوکیشن فیلم جیمز باند

جزیره سنگ پس از فیلم "مردی با تفنگ طلایی" بود که به جاذبه توریستی در منطقه تبدیل شد . قبل از فیلم ، این یک تشکیل سنگ آهکی ساده بود که مردم محلی و گردشگران علاقه کمی به آن داشتند .

این جزیره به عنوان مخفیگاه جادوگر جیمز باند شناخته می شود . این فیلم جزیره سنگی را به نمایش گذاشت که اسکارمنگا در آنجا قرار داشت و برنامه های خود را در آنجا اداره می کرد . برخلاف فیلم ، ساختار واقعی در داخل جزیره سنگ وجود ندارد . این برای ساخت چنین ساختاری خیلی کوچک است .

جزیره جیمز باند 

برترین جاذبه های گردشگری جزیره جیمز باند

جزیره جیمز باند یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی در خلیج Phang Nga است . می توانید اغلب تورهای این منطقه را در برنامه سفری خود جای دهید .

برای رسیدن به این جزیره ، می توانید بسته های تور Phang Nga Bay ، که شامل تور قایقرانی و یا بازدید از دیگر تالاب هاست را تهیه کنید . بهترین راه بازدید از جزیره جیمز باند پوکت تایلند ، قایق سواری است که می تواند به سایر جزایر نزدیک نیز دسترسی پیدا کند .

جیمز باند تنها یک جزیره در پوکت نیست . این جزیره یک چشم انداز باور نکردنی است که به نظر می رسد تجربه ای عالی برای زیبایی های طبیعت باشد .